Çizgi Mimarlık Dekorasyon
 
   
  Kartonpiyerler
  EPS Klas Kartonpiyerler
  Çıta ve Bordürler
  Perdelik Takviyeleri
  EPS Lamba Göbekleri
  Tavan Kaplamalar (Ekonomik)
  Tavan Kaplamalar (Standart)
  Asma Tavan Plakları
  Ahşap Modeller
Isı yalıtımı için Kredi kullanmalımıyım?
 

 

Örneğin 300m2lik, 3 cepheli 2 katlı bir bir ev için ısı yalıtımı fugalı söve mantolama yaptırmanızın malzeme+işçilik+boya bedeli 7.500TLdir.

Fugalı söve kaplama yaptırdıktan sonra ısı yalıtımından parasal tasarruf tutarı 2.895 TLdir.

Fugalı söve kaplama ile evinizi kaplamanız ve bütün bedelleri karşılamak için en kolay çekilebilen finansbankın ihtiyaç kredisini çektiğinizi varsayalım. 7500 TL krediyi 36 ay vade ile ödemeye kalktığınızda 2.616TL lik bir faiz ödemeniz gerekmekte ve aylık 281TL lik vade ödemeniz gerekmektedir.

Dikkat ederseniz yıllık tasarrufunuz 2.895TL olduguna göre 3 yıl vadeli kredi çektiğinizde bile kredi faizini ilk yılki tasarrufunuz ile ödeyebiliyorsunuz, Malzeme ve bütün işçilik ücretlerini de diğer 2 yılda taksitle ödemiş oluyorsunuz.

Sonuç olarak 3 yılın sonunda kimseye borcunuz olmuyor, 3 katlı binanız her sene size 2.800 TL kazandırıyor. Biliyorsunuz ki ısıya sahip olmak için ödenen bedel heryıl artıyor. Isı yalıtımı sayesinde siz niye kara geçmiyorsunuz?

Hesaplamalarımız Isı yalıtım hesaplama formülleri ile mühendislerimiz tarafından hesaplanmış olup, Isınma için kullanılan yakıt tipi Doğalgazdır. Isı hesabında baz alınan il izmir olup soğutma için harcanan ısı kaybı hesaba tam olarak katılmamıştır.

Finans bank kredileri http://www.finansbank.com.tr/hesap-makinesi/kredi-hesap-makinesi.aspx adresinde bulunan hesaplama ile hesaplanmıştır.

 
   
  Söve ve Denizlikler
  Desenli Söve ve Denizlikler
  Köşe Taşı
  Bitiş Profilleri
  Boru Kaplamalar
  Cephe Kaplamalar
  Renkli Cephe Kaplamalar
  Sütunlar - Kaideler
  Payandalar
  Küpeşteler
  Desenler
  Aksesuarlar
  Dış Cephe Yardımcı Ürünler
 
Copyright Çizgi Mimarlık Dekorasyon 2015 | Tüm Hakları Saklıdır